Gyakran feltett kérdések

Mire jó a kineziológia?

Bármi olyan dologra, ami Neked problémát okoz. Ez lehet testi tünet, egy konkrét betegség, de lelki eredetû probléma is. Errõl bõvebben a Mikor érdemes kineziológushoz fordulnod pontban olvashatsz.

Kinek érdemes kipróbálnia a kineziológiát?

Bárkinek, aki nyitott az új dolgok iránt, vagy a problémái megoldására alternatív megoldásokat is kipróbálna, aki szeretné az életében jelen lévõ stressz káros hatásait csökkenteni.

Hogyan működik az izomtesztelés?

Testünk a fogantatásunk óta minden velünk kapcsolatos történést elraktároz az agyban. Ezekhez az információkhoz az izmok tesztelésével juthatunk hozzá. Gyakorlatilag minden izmot lehet tesztelni, de a legegyszerûbb a delta izmot. A páciens maga elõtt kb. 30 fokos szögben tartja a kezét. A kineziológus a csukló fölött finom nyomásokat gyakorol a karra, miközben kérdéseket tesz fel a vizsgált személynek. A feltett kérdésekre az izom megtart, vagy elernyed, annak megfelelõen, hogy a feltett kérdés stresszt okoz-e vagy sem. Stressz esetén képtelenek vagyunk a karunkat megtartani, így elernyed az izom.

Hogyan zajlik egy foglalkozás?

Az elsõ találkozás alkalmával elõször beszélgetni fogunk. Elmesélem, hogy mirõl szól a kineziológia, miért hatásos ez a módszer. Részletesen elmagyarázom, hogyan zajlik egy foglalkozás, hogy globális képet kapj arról, hogy mi fog Veled történni. Miután átbeszéltük a problémáidat, elkezdünk dolgozni. A módszer izomtesztelésen alapul, amely lehetõvé teszi, hogy kiderítsük az adott probléma tudatalatti szinten fekvõ valódi okát. Az izomjelzés változásával ki lehet tesztelni, hogy egy adott probléma kapcsán, mikor, hány éves korban ért olyan stressz, fájdalom, ami miatt kialakultak azok a tünetek, amelyek most problémát jelentenek a számodra. A szervezetben a stressz hatására keletkezett blokkokat ún. korrekciós gyakorlatokkal orvosoljuk. A korrekciós gyakorlatok igen sokrétûek: energiakiegyenlítõ gyakorlatokat végzünk, reflexpontokat masszírozunk, vizualizációs technikákat alkalmazunk.

Mindig az izomtesztelés határozza meg, hogy milyen sorrendben és ütemben haladhatunk. Addig végezzük a kitesztelt korrekciós gyakorlatokat, míg az izomválasz meg nem erõsíti, hogy a munkát befejezhetjük.

Hány foglalkozás szükség, hogy megszűnjön a problémám?

Ezt elõre nem lehet megmondani, hiszen a foglalkozás utáni izomtesztelés során derül ki, hogy kell-e még az adott problémával foglalkozni. Azonban már az elsõ alkalom után is pozitív változást észlelhetsz magadon.

Betegségek esetén is hatásos a kineziológiai foglalkozás?

Fontosnak tartom kiemelni, hogy a kineziológiai foglalkozás nem helyettesíti az orvosi kezelést. A kineziológus nem diagnosztizál és nem alkalmaz semmilyen gyógyszert. A kineziológus a betegségek lelki hátterét tárja fel. Ha a test-lélek-szellem egyensúlya felborul, számítanunk kell testi tünetek megjelenésére. A betegség mindig egy jelzés a szervezetünk részérõl, hogy nem jó irányba halad az életünk, valamin változtatnunk kell. A foglalkozás során a korrekciós gyakorlatok segítségével oldjuk a stresszt, melynek következtében a testi tünet gyakran meg is szûnik.

Gyerekkel is érdemes kineziológushoz fordulni?

Gyerekeknél különösen hatásos lehet a kezelés, hiszen akár egy újszülöttel is lehet dolgozni, aki még nem beszél, így nem tudja elmondani a problémáit. Kisgyerekekkel az õt kísérõ felnõtt segítségével dolgozom. Errõl bõvebben a Milyen esetben érdemes gyerekkel kineziológushoz fordulni pontban olvashatsz.

Más kezeléssel összeegyeztethetõ-e a kineziológia?

Igen, a kineziológiának nincsenek ellenjavallatai. Bárkinél korra, nemre, problémára való tekintet nélkül alkalmazható. A kineziológia egy szelíd, öngyógyító módszer, amely a szervezet öngyógyító mechanizmusát indítja be.

Árak Bemutatkozás